Historie

Základní kynologická organizace v Šenově

Byla založena v roce 1970. To je již dlouhá doba, aby prověřila určitou kvalitu a užitečnost naší organizace.
Od samotného začátku jsme se zaměřili nejen na výcvik samotný, ale i na zdravou soutěživost, kterou naši členové prokazují účastí na různých závodech. Jejich dobré umístění svědčí o kvalitě prováděného výcviku u nás.
Klub pořádá klubové závody a výstavy. Naši členové se každoročně účastní závodů a soutěží pořádaných Českým kynologickým svazem i Moravskoslezským kynologickým svazem.

Členové naší organizace jsou dospělí i mládežníci. Mezi úspěšné mládežníky patří Pavla Coufalíková, která se roce 2012 se zúčastnila Otevřeného Východočeského Mistrovství mládeže, kde se umístila na krásném druhém místě.

Dospělí členové nezůstávají v ničem pozadu. Jmenujme : František Beneš - jeden ze zakladatelů naší kynologické organizace – 2x Okresní přeborník dospělých, 5. místo na Mistrovství ČSR záchranářských psů, 9. místo na Mistrovství ČSR všestranných psů. Jeho největším úspěchem byl rok 1990, kdy si vybojoval v tvrdé konkurenci účast na Mistrovství světa v Belgii, kde naše barvy skvěle hájil. Také úspěšným složením zkoušek získal titul rozhodčího.

V roce 2018 při oslavách 100. výročí vzniku Československé republiky a 20. výročí jmenování Šenova městem obdržel p.Beneš František titul ,, Významná osobnost města Šenova ".

Hafani se utkali o pohár starosty Petřvaldu (fabexmedia.cz) - video z prosincového závodu v Petřvaldě, kde pan František Beneš byl delegován na rozhodčího závodu.

Otakar Spratek je dvojnásobným účastníkem Krajských přeborů a účastníkem Mistrovství republiky plemene kníračů. Jmenujme i Miluši Slívovou, která se zúčastnila v roce 2011 Mistrovství republiky kníračů a obsadila se svými pejsky 1. a 3. místo.

V neposlední řadě je to Jirka Basista se svou fenkou Abrou , který se v roce 2017 zúčastnil Mistrovství Slovenska v IPOFH, dále pak Mistrovství České republiky - stopaři IPO FH , kde se umístil na 4. místě.

na Mistrovství stopařů IPO FH pořádané ZKO Malín a Českým kynologickým svazem.
Více zde: https://zkosenov.webnode.cz/na Mistrovství stopařů IPO FH pořádané ZKO Malín a Českým kynologickým svazem.

Toto je jen velmi nepatrný výčet sportovních aktivit našich členů. K tomu se musí přičíst i velké výstavní a chovatelské úspěchy. Mezi nedůležitější patří např. Šampión krásy několika zemí, titul mezinárodní vítěz a jiné tituly, získané na mezinárodních výstavách v České republice, Polsku, Itálii, Francii, Německu, Slovensku a v jiných zemích. V současnosti zde máme úspěšné chovatelské stanice, které naleznete v našich odkazech.

V chovatelské a výstavní činnosti je úspěšná Miluše Slívová, Stanislav Slíva RIP, Macečková Romana , Ondroušková Jindřiška.

Naši členové se svými pejsky se rovněž zúčastňují besed a předváděček ve školách, mateřinkách ,zařízeních pro seniory a pro děti s tělesným postižením. Jsou často zvání na společensko - sportovní akce nejen v Šenově, ale i v okolních městech a obcích.

Ale nejde jen o sportovní a výstavní aktivity. Naši členové odvedli mnoho práce, kterou nejlépe prezentuje stavba klubovny v roce 1981, výstavba odkládacích kotců, výstavba přístřešku před klubovnou a neustálé zlepšování a údržba našeho areálu. Kolektiv našich členů je vybudován na dobrých vztazích i přesto, že věkové rozdíly jsou od 15 let do důchodového věku. Spojuje nás totiž jeden velký koníček a to je kynologie.

Pro naše spoluobčany pořádáme kurzy základní výchovy psů, na kterých učíme majitele psů, jak se správně starat o psa a jak ho vychovat, aby nebyl na obtíž ostatním občanům. Tyto kurzy bývají každoročně hojně navštěvovány.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky